Minik Yüreklerin Hayvan Sevgisi

Eyüp Topçular İlkokulu Ana sınıfı öğrencileri, Eyüp Belediyesi tarafından sokak hayvanları için oluşturulan beslenme ve barınma alanlarını ziyaret etti.

Öğretmenleri ve anneleri ile birlikte Eyüp Belediyesi’nden tahsis edilen özel otobüsle Kemerburgaz Beslenme ve Barınma Alanına gelen ana sınıfı öğrencileri oldukça keyifli dakikalar geçirdi.

Sokak hayvanlarını getirdikleri kuru mamalarla besleyen minikler, hayvanlarla ilgilenmenin kendilerini mutlu ettiklerini söyledi.

Anneler ve öğretmenleri, Eyüp Belediyesi’nin sokak hayvanları için yaptığı bu çalışmayı yerinde görmenin kendileri için de önemli bir tecrübe olduğunu belirterek, “Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Biz böyle bir yer ile karşılaşacağımızı tahmin etmiyorduk. Çok güzel bir yer olmuş. Hayvanların ihtiyaçlarına yönelik iyi bir çalışma gerçekleştirilmiş. Çocuklarımız bugün burada sokak hayvanlarını tanıma, onların kendilerine zarar vermeyeceğini anlama şansı buldular. Onları severek mutlu oldular. Çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.