Eyüp Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mardin Nusaybinden İstanbula ziyaret için getirilen ilk ve ortaokul öğrencilerini ağırladı

Mardin Nusaybin’den Eyüp Belediyesi Ali Kuşçu Uzay Evi’ni ziyaret için gelen çocuklara, Muhammed Fares tarafından uzay sistemi anlatıldı. Ziyarete gelen çocuklara uzay deneyimlerini de aktaran Fares, ayrıca aralarında astronot olmak isteyen çocuklara da mesleki bilgiler verdi.

Proje koordinatörlerinden Fatma Ayanoğlu Şişman, “Bugün Eyüp Belediyesi’ndeyiz. Çocuklara gösterdiği ilgiden dolayı Eyüp Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Burada şu anda çocuklarımız çok farklı bir deneyim yaşadılar. Suriye’den gelen bir kozmonottan onun düşüncelerini öğrendiler” dedi.

Uzay sistemini öğrendiler

Ali Kuşçu Uzay Evi’ni çok beğendiğini söyleyen ilkokul 4’üncü sınıf öğrencisi Eyüp Aslan Düzgün, “Burada olduğum için çok mutluyum. Cüce gezegenleri, meteorların sürtünmelerini öğrendik. Her şey çok güzeldi” diye konuştu.

Daha sonra Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ı makamında ziyaret eden çocuklar, yakın ilgisinden dolayı Başkan Aydın'a teşekkür etti.

Ziyaret sonunda Eyüp Belediyesi tarafından çocuklara eşofman takımı hediye edildi.