Obezite ve Sağlıklı Yaşam

Eyüp Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği ‘’Obezite ve Sağlıklı Yaşam’’ semineri Alibeyköy Mahallesi Tüm Balkanlılar Derneği’nde gerçekleşti.

Alibeyköy Mahallesi sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Biriminde görevli Sağlık Uzmanı Filiz Seydiler konuşma yaptı. Seydiler, seminerde obeziteden korunarak sağlıklı yaşamak hakkında önemli detaylar verdi.

Seydiler ‘’Obezite hastalığı, aşırı kiloların insanın sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini kötü yönde etkileyen bir hastalıktır. Çağımızda çocuklardan yaşlılara kadar çok geniş bir yelpazede yaygın olarak görünmektedir. Aynı zamanda da birçok hastalığa davetiye çıkarır. Obeziteye yakalanma sebepleri; hormonal sebepler, beslenme bozuklukları, hareket eksikliği, yanlış ilaç kullanımları gibi birçok sebepten kaynaklanabilir. Uzman denetimi eşliğinde bu diyet ve kararlılıkla bu hastalığın üstesinden gelinebilir. Daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için yeşillikleri daha çok tüketmeliyiz’’ dedi.