Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem programı, lise son, mezuniyet

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, lise son sınıf öğrencilerine yapılması planlanan mezuniyet töreni gündeme geldi.

Başkan Remzi Aydın, “Lise son sınıf öğrencilerinin yapmak isteği mezuniyet törenine Eyüpsultan Belediyesi'nin katkıları olur mu?” sorusuna şu şekilde cevap verdi;

BAŞKAN AYDIN: GENÇLERE HER ZAMAN ÖNEM VERİYORUZ

“Eyüpsultan Belediyesi ve Başkanı olarak gençlerimize her zaman önem verdiğimizi söylemiştik. Gerçekten de bu sözümüzün arkasındayız. Yaptığımız projeler ve çalışmalar ile bunu zaten gösteriyoruz.

İstanbul dışındaki yaz ve kış kamplarımız, yurt dışı, lise öğrencilerine yönelik 3. havalimanı, Çanakkale ve Konya gezilerimiz, sportif yarışmalar ve turnuvalar yapılıyor. Son olarak ise lise son sınıf öğrencilerinin üniversiteye geçişlerinde eğitimlerine katkı sağlamak anlamında nakit para yardımımız oldu.

BAŞKAN AYDIN: GÖNÜL BAĞIMIZ ÇOK GÜÇLÜ

Üniversite öğrencilerine burslarımız, kariyer günlerimiz var. Bütün bunlar aslında bizim öğrencilerle kurduğumuz gönül bağının ne kadar güçlü olduğunu, onların eğitim hayatlarında ve gelecek yaşamlarına nasıl katkılar sağlayabileceğimizi gösteren çok ciddi projeler. Gençlerimiz zaten bunları biliyorlar, hissediyorlar ve söylüyorlar”

BAŞKAN AYDIN: MEZUNİYET GÜNLERİNDE ONLARI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIM

Başkan Aydın lise son sınıf öğrencilerinin mezuniyet törenlerinin bu yıl Eyüpsultan Belediyesi tarafından yapılacağını ifade ederek konuşmasını şöyle devam etti;

“Tarihlerini okul idarelerinin belirleyeceği mezuniyet törenlerini Eyüpsultan Belediyesi olarak biz yapacağız. Ses sistemlerini, fotoğraf çekimi için platformlarını ve ikramlarını hazırlayacağız.

Arkadaşlar ilçemiz sınırları içerisindeki 15 lisemizin mezuniyet törenlerini yapacaklar bende söz verdiğim üzere gençleri o gün yalnız bırakmayacağım ve Vialand bileti hediye edeceğim”