Öğretmenler ve Aileleri Özel Programda Buluştu

Belediyemizin, 24 Kasım Öğretmenler gününe özel düzenlediği ikinci program, Kültür Merkezimizde dün akşam (26 Kasım Çarşamba) düzenlendi.

Başkanımız Remzi Aydın’ın evsahipliğinde gerçekleştirilen programa, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüp’teki ilköğretim, ortaokul, lise ve bilgievlerinde görev yapan öğretmenler ile aileleri katıldı.

Programda Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, birer konuşma yaparak, davetlilerin öğretmenler gününü kutladı.

Başkanımız Remzi Aydın da, programda yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutlayarak şunları söyledi: “Kültür dünyamızın mimarı değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en içten duygularımla kutluyorum. Sizleri sadece bir gün değil, her gün hatırlamak, takdir etmek ve kutlamak gerekir… Sizler sadece normatif anlamda bilgileri nakleden, taşıyan insanlar değil aynı zamanda da eğitmen olup çocuklarımızı medeniyetimizin değerleri ve hayatın gayesiyle şuurlu bir nesil olarak yetiştiren ve onların önünü açan birer kahramansınız. İlk eğitimciler peygamberlerdir. Dolayısıyla sizler de Peygamberlerin ve Alimlerin varislerisiniz. Öğretmenler gününüzü en kalbi duygularımla kutluyorum. “
Belediyemizin Öğretmenler Günü Özel Programı, Behzat Duygun’un konseriyle sona erdi. Duygun, birbirinden güzel eserlerini Eyüplü öğretmenler için seslendirdi.

Etkinlik sonunda Milli Eğitim İlçe Müdürü Murat Öğütçü, Başkanımız Remzi Aydın’a çiçek takdim ederek eğitime katkılarından ve bu program nedeniyle teşekkür etti. Program sonunda davetlilere Eyüp Sultan gravürleri hediye edildi.