Okullara Spor Malzemesi Desteği Devam Ediyor

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın, öğrencileri spor yapmaya teşvik ve spor yapan öğrencilere destek amacıyla başlattığı “Destek Bizden Spor Sizden” projesi kapsamında, Eyüp’te bulunan okullara spor malzemesi dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Remzi Aydın, düzenlenen bir törenle 11 okula daha spor malzemesi hediye etti.

Spor malzemelerinin dağıtımı için Turgut Özal Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Başkan Aydın’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ve Turgut Özal Ortaokulu Müdürü Ahmet Tırpan’da katıldı.

Törende ilk olarak kürsüye gelen Turgut Özal Ortaokulu öğrencilerinden Ceren Can, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a eğitime ve spora verdiği destekler, yaptığı yardımlar için teşekkür etti.

Kendisi de sporcu olan Başkan Aydın ise kürsüde yaptığı konuşmasında, “Malzememiz yok, spor yapmak istiyoruz diyordunuz, ben de size malzemelerinizi veriyorum. İhtiyaç olduğu zaman yenilerini vereceğiz, hiçbir zaman malzemesiz kalmayacaksınız” dedi. Konuşmasının sonunda ise Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın “Şimdi bana bir söz vereceksiniz. Bol bol spor yapacaksınız, söz mü ?” sorusuna tüm öğrenciler hep bir ağızdan “söz” diye bağırarak cevap verdiler.

Konuşmaların ardından Başkan Remzi Aydın spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi. Ağaçlı İlkokulu, Ali Rıza Özdemirci Anadolu Lisesi, Göktürk İmam Hatip Ortaokulu, Halis Kutmangil Çok Programlı Anadolu Lisesi, Akpınar İlkokulu, Işıklar İlkokulu, Kemerburgaz Şehit Er Sinan Şen Ortaokulu, Nejat Sabuncu İlkokulu, Pirinççi İlkokulu, Ragıp Kutmangil İlkokulu ve Turgut Özal Ortaokulu müdürleri spor malzemelerini Başkan Aydın’ın elinden aldılar.

Tören sonrası ise öğrenciler, Başkan Aydın’dan imza almak ve beraber fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar.