Okulların temizliği Eyüp Belediyesi'nden

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın çocuklara ve gençlere ayrı bir önem veriyor. Hemen hemen her konuşmasında insana yatırımın önemine değinen Başkan Aydın, gençlerin ve çocukların eğitim yuvalarında da, belediye hizmetlerinden yararlanması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Okullar için özel olarak görevlendirilen 128 temizlik personeli ilçede eğitim gören çocuklar için hizmet veriyor.

Eyüp Belediyesi bu hizmetler kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce ilçede bulunan 67 okulun 64’ünde 128 temizlik personeli görevlendirdi. Biri minibüs olmak üzere 2 araç da sadece okulların temizliği için tahsis edildi. Bu araçla birlikte 10 personel her ay okulları dolaşarak ayrıntılı temizlik gerçekleştiriyor. Ayrıca her okula aylık olarak temizlik malzemesi desteği veriliyor.

Türkiye’nin hiçbir il ya da ilçesinde böyle bir hizmetin olmadığı belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Okullara temizlik personeli ile hizmet götürüyoruz. Bir süredir devam eden ve oldukça takdir gören bir hizmetimiz. Personel sayısını da arttırarak toplamda 128’e çıkarttık. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Bu nedenle onlara büyük önem veriyoruz. Eğitime de belediye olarak her konuda destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.