“Onlar Hepimizin Çocuğu...”

Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcılarından Ahmet Turan Koçer, Sosyal Yardım İşleri Koordinatörü Yücel Erence ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışanlarından oluşan heyet, Eyüp Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Ziyarette merkezde kalan çocuklara hediyeler de verildi.

Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün LCW sponsorluğunda hazırlanan hediyeler Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer tarafından çocuklara takdim edildi. Koçer’le hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmeyen çocukların sevinci görülmeye değerdi. Kurum Müdürü Hüseyin Batman ve Müdür Yardımcısı Büşra Yılmaz da Eyüp Belediyesi’ne ve Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer’e bu nazik ziyaret ve hediyeler için teşekkür ettiler.

ONLAR HEPİMİZİN ÇOCUĞU

Koruma ve Bakım Rehabilitasyon Müdürü Hüseyin Batman, merkezde yaşları 13 ile 18 arası ailesinden uzaklaştırılmış, suça sürüklenmiş veya madde bağımlısı ve aynı zamanda duygusal 35 kız çocuğunun kaldığını belirterek, “Toplum hayatına tekrar kazandırıldıkları bu ortamı evleri gibi görüyorlar. Biz de başkanımızı ve kıymetli heyetini evimizde misafir ettik ve bu ziyaretten çok memnun kaldık. Buradaki kızlarımızın ellerinden tutulmaya ihtiyaçları var, yeni enerjiler almaya, yeni yüzler görmeye ihtiyaçları var. Eyüp Belediyesi’nin bu nazik ziyareti gibi sivil toplum kuruluşlarından ve sivil halktan da bu inceliği bekliyoruz. Buradaki çocuklar hepimizin çocukları’’ diye konuştu.

KOÇER: “SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Eyüp Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer de, “Burada kalan çocuklarımız anne baba şefkatinden mahrum onun için bizim sahip çıkmamız gerekiyor. Buradaki yönetici arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. LCW’nin hazırladığı elbiseleri çocuklarımıza getirdik ve çocuklar son derece sevindiler. Gerçekten güzel bir hayır, güzel bir iş. Hayatın en kritik aşamasındaki gençler bunlar ve toplumunda bu gençlere sahip çıkması lazım. Onların kendilerinin değerli olduğunu gösterecek bir girişimdir bizimki sadece. Buranın ihtiyaçları ile ilgili hemen hemen her konuda belediye olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Anne babanın ailenin yerini tutmamız mümkün değil o boşluğu doldurmak imkansız. Biz elimizden geleni bu çocuklarımız için yapmaya devam edeceğiz” dedi.