Onları Her Daim Hatırlamalıyız

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. İlk olarak belediyede bulunan birimleri tek tek dolaşan Başkan Remzi Aydın, kadın personele kendi elleriyle çiçek takdiminde bulundu. Sonrasında ilçenin farklı yerlerinde düzenlenen kadınlar günü kutlamalarına katılan Başkan Aydın; “Bu günün vesilelesiyle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Onları sadece bir gün değil her daim hatırlamalıyız.” mesajını verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde mesaisinin büyük bir bölümünü kadınlara ayırdı. Başkan Aydın ilk olarak Eyüp Belediyesi'nde tüm birimleri dolaşarak, kadın personele çiçek takdim etti.

Başkan Remzi Aydın, sonrasında Serdar Aksun İlkokulu Okul Aile Birliği, Ak Parti Eyüp İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ve Giresun Federasyonu'nun düzenlediği etkinliklere katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, katıldığı programlarda; “Dünya kadınlar günü bugün. Bana göre dünyada sadece bir gün olmaması lazım. Bu gün sembolik anlamda, farkındalık oluşturmak amacıyla oluşturulmuş ama esasında Peygamber efendimiz (S.A.V.) 'Cennet Annelerin ayaklarının altındadır' diyor. Onları sadece bir gün değil her daim hatırlamalıyız. Sevgiye ve saygıya layık insanlar. Bu günün vesilelesiyle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımı iletiyorum” mesajı verdi.

SİMURG ÖĞRENCİLERİNDEN KADINLARA ÖZEL HEDİYE

Eyüp Belediyesi Simurg Bilgi Evi öğrencileri de kadınları unutmadı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kendi hazırladıkları kokulu taş ve çikolataları Eyüplü kadınlara hediye etti.

Simurg Bilgi Evi öğrencileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Eyüp Sultan Meydanı'nda küçük bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte öğrenciler Simurg Bilgi Evi atölyelerinde özel olarak hazırladıkları kokulu taş ve çikolataları kadınlara takdim etti.

"Kadın bilmeyene nefs, bilene nefestir" diyen öğrenciler, tüm dünya kadınlarının özel olduğunu söyledi.