Otakçılar AİHL'nden Büyük Başarı

Eyüp Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri önemli bir başarıya imza attı. Kendi imkanları ile tamamen otonom olman ve hiçbir şekilde dışarıdan kontrol edilmeyen robotlar üreten liseli öğrenciler, üniversitelilerle yarışıp birincilikler elde ediyor. Bilgi Evleri’nin de öğrencileri arasında yer alan Robotakçılar Robot Kulübü önümüzdeki günlerde de Çanakkale’de düzenlenecek yarışmada Eyüp’ü temsil edecek.

Tamamen öğretmenlerinin desteği ve kendi bilgi ve becerileriyle önemli bir projeye imza atan Eyüp Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri üniversiteleri büyükleri ile yarışıyor. Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin mekatronik laboratuvarında sistem entegrasyonu ve tasarımı, güç elektroniği, hareket ve gürültü kontrolü, otomotiv üretim uygulamaları, savunma sanayi, tıp, uzay ve havacılık sistemleri otomasyon ve özellikle robotik uygulamalar hayata geçiriliyor. Öğrenciler, yazılım, tasarım ve üretim aşamalarının yanı sıra kullanılan malzemeler dahil her şeyi okulun mekatronik laboratuvarındaki imkanlarla gerçekleştirerek, otonom kontrollü ve yapay zeka ile çalışan robotlar üretti. Bu ürettikleri robotlarla yarışmalara katılan öğrenciler birincilikle döndü.

BAŞKAN AYDIN’A TEŞEKKÜR

Gençlere her türlü desteği veren ve insana yatırımın önemini herkese anlatan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da liselilere desteğe devam ediyor. Aynı zamanda Eyüp Belediyesi Bilgi Evleri Gençlik Merkezi üyesi olan liseliler önümüzdeki günlerde de Başkan Aydın’ın desteği ile Çanakkale’de MEB tarafından düzenlenen yarışmada Eyüp’ü temsil edecekler. Okul Müdürü Rüştü Özker ve Öğretmen Hamza Kayar Başkan Remzi Aydın’a verdiği destekten dolayı teşekkür ederken, Eyüp’ü en iyi şekilde temsil edeceklerine inançlarının tam olduğunu söylediler.