nişanca mahllesi, otakçılar caddesi, eyüpsultan belediyesi, remzi aydın

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Nişanca mahallesi sakinlerini memnun edecek bir haber geldi.

Nişanca mahallesinin kadim dokusunu bozmak istemediklerini belirten Başkan Remzi Aydın şöyle konuştu;

"Nişanca mahallemiz, oturmuş, kendine özgü bir dokusu olan eski ve kadim bir mahallemiz. Dolayısıyla Nişanca mahllemizin yapısıyla oynayamıyoruz ve oynamak da istemiyoruz.

Ama süreç içerisinde mahallemizin bu özelliklerine uygun yatırımlar alması da kaçınılmaz. Öncelikle, Milli Eğitim Bakanlığımız ile yaptığımız çalışma kapsamında okulumuzu yıkıp tekrar yenileyeceğiz"

"YAPILAN DÜZENLEMELER İLE TRAFİK RAHATLADI"

Öte yandan Nişanca mahallesinde bir trafik düzenlemesi yaptıklarını belirten Başkan Remzi Aydın, trafiğin rahatladığının da altını çizdi.

Başkan Remzi Aydın, kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiğini beliterek şöyle devam etti;

"Nişanlalılar biliyor fakat yine söylemekte fayda var, kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Kentsel siti, kentsel dokuyu bozmadan ve vatandaşlarımızı da mağdur etmeden, hem imar hem tapu konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmalar mahallemize ciddi bir ivme kazandıracak ve nefes aldıracak.

Eski Nişanca Spor Kulübünün olduğu alanda bir restorasyon çalışması başlıyor. Eski Nişancalılar bilirler, orada eski bir köşk ve bahçe varmış. Hem yeşillik anlamında hem de turizme yönelik bir kültür faaliyeti olarak o köşk ve bahçe yeniden ihya edilecek.

Vatandaşlarımıza da açık olacak şekilde düzenleme yapılacak. Nişanca mahallemizde camiilerimizin restore çalışmaları da devam etmekte aynı zamanda"

OTAKÇILAR CADDESİ PRESTİJ CADDE OLUYOR

Otakçılar caddesinde prestij cadde çalışması yapılacağının müjdesini de veren Başkan Remzi Aydın şöyle devam etti;

"Öte yandan Nişanca mahallemizde bir pazar yeri problemimiz var. Ne yazık ki pazar yeri bulamıyoruz. Ama Otakçılar caddemizi bu sene ki Nişanca mahllemizi bu konu çok yakından ilgilendiriyor, bu sene İSKİ ile birlikte çalışarak gerek caddenin altını gerek üzerine halledeceğiz. Yani Otakçılar Caddesini Prestij Cadde haline getireceğiz.

Şu anda su basmaları oluyor. Yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını İSKİ'ye yenileteceğiz. Kaldırımlarını, asfaltını ve ışıklandırmasını da biz yapacağız.

İnşallah bu caddemizde hem vahşi parklanmaları engellemiş olacağız hem de caddede yayalarımızın rahatça yürüyebileceği aydınlatmalı kaldırımlara kavuşturacağız. Dolayısıyla Nişanca Mahallemiz de bunlardan faydalanmış olacak"