Oy Kullanmada Artık Engel Yok

Tüm yurtta vatandaşlar halk oylaması için sandık başına gittiler. Eyüp Belediyesi de ilçede bulunan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşların referandumda rahat bir şekilde oy kullanabilmeleri için tüm imkanlarını seferber etti. Engelli ve sandığa gidemeyecek durumda rahatsızlıkları olan vatandaşlar, Eyüp Belediyesi'nin yardımlarıyla oylarını kullandıkları için Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'a ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Referandumda 55 milyon seçmenin sandık başına giderek oy kullanması bekleniyor. Yurdun Doğu ve Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan 32 ilde vatandaşlar saat 07.00 itibariyle sandık başına giderken diğer illerde ise oy kullanma işlemi saat 08.00'de başladı.

Eyüp Belediyesi halk oylamasında oy kullanacak olan ancak sandık başına gidemeyecek şekilde yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlar için tüm imkanlarını seferber etti. Daha önce kendilerine bildirilen telefon numarasından belediyenin çağrı merkezi birimine ulaşan yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlar, sandık başına gitmek için yardım istediler. Çağrı merkezine gelen talepler doğrultusunda hazır bekletilen ambulans ve otomobiller vatandaşları evlerinden alarak oy kullanacakları adreslere götürdü. Oy kullanma işleminin ardından ise vatandaşlar tekrar evlerine bırakıldı.

“ÇOK GÜZEL HİZMETLER VERİLİYOR”

Bu arada Emniyettepe Mahallesi'nde ikamet eden ve EMES hastası olan Fikret Gümüş, hasta nakil ambulansıyla evinden alınarak oy kullanacağı Emniyettepe İlköğretim Okulu'na getirildi. Belediye görevlilerin de yardımıyla sandık başına gelerek oyunu kullanan Gümüş, tüm emeği geçenlere teşekkür ederek; “Bu memleketette tüm partileri gördüm. Son dönemde çok güzel hizmetler verilmeye başlandı. Allah daim eylesin. Eyüp Belediyemizde, bütün AK Partili belediyeler de çok güzel çalışıyor” şeklinde konuştu.

“OY MAHREMİYETİMİZ YOKTU”https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Yine Eyüp Belediyesi ekipleri tarafından evinden alınarak oy kullanacağı Akşemsettin Şehit Öğretmenler İlkokulu'na götürülen görme engelli Murat Taşkın ise, daha önce oylarının mahremiyetinin olmadığını, yeni uygulamayla oy mahremiyeti kazandıklarını altını çizerek; “'Erişilebilir Oy Pusulası Şablonu' ile oyumuzu rahatça kullandık. Eyüp Belediyesi'de bizleri evlerimizden alarak sandık başına getiriyor. Bu sayede önümüzdeki bir çok engel kalkmış oldu. Allah razı olsun” dedi.