Oyunla Öğrenme Eğitimi Başladı

Eyüp Belediyesi Simurg Kılavuz Akademi tarafından eğitmenlere yönelik Eyüp Kültür Sanat Merkezinde "Oyunla Öğrenme Eğitimi" programı başladı.

Eyüp Belediyesi Simurg Kılavuz Akademi hizmet içi eğitimlerine her dönem farklı bir uygulama getirerek Bilgi Evleri'ndeki eğitim kalitesini artırmaya devam ediyor.

Simurg Öğretmenlerinin mesleki, sosyal ve kültürel açıdan gelişimi ve motivasyonlarının artmasına yönelik çalışmalar yapan Simurg Kılavuz Akademi birimi tarafından düzenlenen eğitici eğitimleri kapsamında bu hafta “Oyunla Öğrenme Eğitimi” başladı. Eğitim toplamda 108 Simurg öğretmeninin katılımıyla gerçekleşti.

Eğitim Uzmanı Faik Koç tarafından verilen eğitimle öğretmenlerin oyun yoluyla öğrencilere Simurg Yaygın Eğitim Programı’nın kendini keşfetme ve yeteneklerinin farkına varma, özgüven sahibi olma, sorumluluk sahibi olma, empati kurabilme becerisi, güzel ahlak sahibi olma, paylaşımcı ve yardımsever olma hedef ve kazanımlarının aktarılmasını hedefleniyor.

Ayrıca öğretmenler derslerini oyunlarla destekleyerek kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesini sağlamakla birlikte öğrencilerin etkinliklerle keyifli bir ders işlemesini sağlıyor. Simurg Yaygın Eğitim Programı öğrenmeyi hayat biçimi kılma hedefiyle de Simurg öğrencilerinin uygulamalı öğrenmesini destekliyor.

Oyunla Öğrenme Eğitimi programı 2 ay boyunca Eyüp Kültür Sanat Merkezinde devam edecek.