Özel Çocuklara Bayram Harçlığı

Eyüp Belediyesi Şeker Hayat Özel Çocuklar İş Okulu Öğrencileri, bir yıl boyunca ürettikleri el emeği ürünlerden kazandıkları paraları bayram harçlığı olarak aldı.

Ramazan ayı boyunca özel çocuklara yönelik başta iftar programları olmak üzere pek çok etkinliğe imza atan Eyüp Belediyesi, son olarak Şeker Hayat’ta eğitim gören öğrencilere bir yıl boyunca ürettikleri el emeklerinin satışından elde edilen gelirleri eşit bir şekilde dağıttı.

Şeker Hayat bahçesinde düzenlenen törene katılan Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer yaptığı konuşmada, “Buraya gelen her çocuk bizim için özel, aileler de bir o kadar özel. Bu yıl ilk defa engelli kardeşlerimiz ve aileleri için burada Ramazan programları düzenledik, engelli kardeşlerimizin sosyal hayata kazandırılmasını önemsiyoruz, bunun için çalışıyoruz. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk burada yapılan işin doğruluğunu gösteriyor. Bugün de bir bayram geleneğimizi çocuklarımızla yaşamanın mutluğu içerisindeyiz” dedi.

Konuşmanın ardından özel çocukların heyecanla beklediği harçlık dağıtımına geçildi. Şeker Hayat Özel Çocuklar İş Okulu öğrencilerinden düzenli olarak okula devam eden ve yapılan çalışmalara katkıda bulunan 64 öğrencinin harçlıkları ve başarı belgeleri Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer tarafından takdim edildi. Harçlıklarını ve başarı belgelerini alan özel çocukların ve ailelerinin mutluluğu görülmeye değerdi.