Özel Çocuklara Özel Okul'da Mutlu Sona 2 Ay Kaldı

Hayırsever Nurdan Fatma Önder’in katkılarıyla Eyüp Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Öğretilebilir Çocuklar Okulu”nun temeli, 18 Ocak tarihinde atılmıştı. Hızla devam eden inşaat Temmuz sonu tamamlanmış olacak ve özel çocuklar okullarına kavuşacak.

Ocak ayında temeli atılan “Öğretilebilir Çocuklar Okulu”nun inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Gece gündüz demeden yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılan okulun kaba inşaatında 5. kata ulaşıldı. Alibeyköy Çırçır Mahallesi’nde inşa edilecek “Öğretilebilir Çocuklar Okulu” tamamlandığında 200 öğrenci eğitim görebilecek.

BAŞKAN AYDIN; “ÜSTÜN STANDARTLARDA BİR OKUL YAPILIYOR”

Öğretilebilir Çocuklar Okulu’nun üstün standartlarda bir okul olarak inşa edildiğini belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Burada gerçekten üstün standartlarda kaliteli nitelikli bir okul yapılıyor ve inşallah Temmuz sonunda tamamlanmış olacak. 3 bin 600 metrekare kapalı alana sahip mükemmel bir okul oluyor. Ötelenmiş, görmezden gelinmiş çocuklarımızın değerlenmesi anlamında büyük bir önem taşıyacak bu okul” dedi.

HER TÜRLÜ İMKAN VAR

Alibeyköy Çırçır Mahallesi’nde yapımı devam eden “Öğretilebilir Çocuklar Okulu” hayırsever Nurdan Fatma Önder tarafından yaptırılıyor. 3 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olan okul 12 derslikli olarak planlandı. 12 dersliğin yanında ayrıca birer sınıf daha buluyor. Bunların yanı sıra okulda, işlikler, atölyeler, bilgisayar labaratuvarı, müzik, resim bölümleri ile bir de spor salonu da yer alıyor. Okulda 200 civarında öğrenci eğitim görebilecek. Okul inşaatının Temmuz ayı sonunda tamamlanarak hizmete girecek.