Özgecan Aslan’ın annesi Songül Aslan ve babası Mehmet Aslan, Eyüp İlçesi’nde ‘Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’nu hizmete açacak olan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı makamında ziyaret etti. Aile, duyarlı davranışlarından ötürü Başkan Aydın’a teşekkür etti

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın, annesi Songül Aslan ve babası Mehmet Aslan, Eyüp İlçesi’nde, 20 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan ‘Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’nu hizmete açacak olan Başkan Remzi Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Yaşadıkları acıya duyarlılık göstererek yaptıkları tesise kızlarının adının verilmesinden dolayı Başkan Aydın’a teşekkür eden Songül Aslan ve Mehmet Aslan ziyaret sonrası Eyüp Sultan Hazretleri'nin türbesine geçerek dua etti.

Dostluk devam edecek

Ailenin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Remzi Aydın, “Kısa bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkan’ımız Kadir Topbaş ile Göktürk beldemizde yürüyüş parkurumuzun temelini atmıştık. O zaman Kadir Beyle beraber karar vererek parkurumuzun adını "Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru" olarak belirledik. Çalışmamız devam ediyor. İnşallah kısa bir süre sonra açacağız. Çok güzel bir yatırım olacak. Ailemiz İstanbul’a gelmişler ve bu vesileyle bizleri de ziyaret ettiler. Biraz sohbet ettik, dertleştik. İnşallah ilişkimiz, dostluğumuz devam edecek” dedi.

Başkan Aydın’a teşekkür

Eyüp İlçesi’nde yapılan bir tesise kızları Özgecan’ın isminin verilmesinden dolayı Başkan Remzi Aydın’a teşekkür eden baba Mehmet Aslan, “ Yapılan tesise verilmiş olan ismin benim açımdan çok güzel bir anlamı var. Beldenin Göktürk Beldesi olması ve bu yürüyüş parkurunun da Göktürk Beldesi’nde yapılacak olması, bu yürüyüşün inşallah hem kutlu hem de göklere ulaşacak kadar anlamlı ve güçlü olacağına inanıyorum. Çünkü bizim kalbimizde ihlaslı bir hedef var. Bize destek veren, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve devletimizden Allah razı olsun” diye konuştu.

Anne Songül Aslan ise, “ Yürüyüş alanına kızım Özgecan’ın isminin verilmesi beni çok mutlu etti. Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a çok teşekkür ederiz. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.