Pascal Prensibi, SİMURG, SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eğitim ve öğretim anlamında ülke genelinde örnek olacak çalışmalara imza atan SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, öğrenim edimine farklı bir bakış getirerek çalışmalarına devam ediyor.

Göreve geldiği andan itibaren gençlere büyük önem veren Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyon projelerinden biri olan SİMURG, teorik bilgileri öğrencilere daha kolay ve eğlenceli bir şekilde aktarmak için kendi bünyesinde hazırladığı eğitim materyalleriyle nitelikli bir eğitim veriyor.

Bu vizyon ışığında Akşemsettin Bilgi Evi, Fen Bilimleri dersinde işlenen 'Pascal Prensibi' konusunu öğrencilere daha anlaşılır ve eğlenceli olacak şekilde aktarmak için hazırladıkları materyalle öğrencilerin merak algısını açarak uygulamalı bir öğretimi gerçekleştiriyor.

Bu doğrultuda “Pascal Prensibi” konusu, uygulamalı olarak aktarılması için 'Hidrolik Pres Makinesi' materyali hazırlandı.

Böylelikle öğrenciler konuyu uygulamalı olarak öğrenirken keyifli saatler yaşadı.

MATERYAL HAZIRLIĞI AKRAN EĞİTİMİ AÇISINDAN DA FAYDALI”

Yapılan materyal destekli öğretimi öğrenciler tarafından çok beğenildiğini belirten SİMURG Akşemsettin Bilgi Evi Fen Bilimleri Öğretmeni Ebru Aygün, şöyle devam etti:

“Bu hafta konumuz olan sıvı basıncında sıvıların sıkıştırılamamasından dolayı üzerine uygulanan kuvveti eşit ve aynı yönde iletmesi olan 'Pascal Prensibi'ni uygulamalı olarak görebilmek için 'Hidrolik Pres Makinesi' tasarladık.

Sınıf ortamında öğrencilerimiz eşliğinde uygulamasını yaptık. Materyal yapımında ve uygulamasında yardımcı olan öğrencilerim Hayrunnisa Şahin ,Sıla Altıntop ve Elif Ağpınar'a teşekkür ediyorum.

Öğrencilerin yardım etmesi ve uygulaması 'Akran Eğitimi' acısından da çok faydalı olacağına inanıyorum. Öğrencilerimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

DERSLERİMİZ ÇOK EĞLENCELİ GEÇİYOR”

Materyal yapımında öğretmenine yardım eden öğrencilerden biri olan Hayrunnisa Şahin, “Fen Bilimleri dersleri bana çok sıkıcı ve zor geliyordu. Öğretmenimizle birlikte bu materyali hazırlayarak konuyla ilgili bilgi kazanırken hem de arkadaşlarım için faydalı bir iş yapmış oldum.” dedi.

DERSLER İÇİN NASIL BİR MATERYAL YAPSAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Fen Bilimleri dersinde çok eğlendiğini belirten Elif Ağpınar, “Öğretmenimiz bize anlatacağı konuları daha kolay öğrenmemiz için sürekli materyal hazırlayarak derslere geliyor. Ben de artık dersler için nasıl bir materyal yapsak diye düşünüyorum. Bu hazırladığımız materyali öğretmenimizle beraber hazırlamak beni çok mutlu etti.” sözlerini kaydetti.