"Paylaşmak" Temalı Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu!

Eyüp Belediyesi'nin düzenlediği Eyüp'te Ramazan, "Paylaşmak" temalı 5. Ulusal Fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Yarışmada birinciliği "paylaşmak" isimli fotoğrafıyla İstanbul'dan Murat Bakmaz, ikinciliği "iftar" isimli fotoğrafıyla Kocaeli'nden Nuri Çoban, üçüncülüğü "kardeş candır" isimli fotoğrafıyla İstanbul'dan Nihat Torun kazandı. Mansiyon ödüllerini ise "paylaş ki bereketlensin" isimli fotoğrafıyla İstanbul'dan Adem Türkel, "Eyüp Sultan'da akşam" fotoğrafıyla İstanbul'dan Bekir Dindar ve "iftar saati" isimli fotoğrafıyla İstanbul'dan İbrahim Ethem Ayaz aldı. Yarışmada birinciye 5 bin TL ikinciye 3 bin TL üçüncüye 2 bin TL mansiyon ödülü alan üç yarışmacıya ise 750 TL verilecek. Yarışmada dereceye giren fotoğraflarla birlikte sergilenmek üzere seçilen 24 adet fotoğraf sahibi ise 100'er TL para ödülü kazandı.

Yarışmada 254 Katılımcıdan Gelen 820 Fotoğraf Değerlendirmeye Alındı

Yarışma jürisi 21 Temmuz Perşembe günü yeni belediye binası konferans salonunda toplanarak değerlendirmeleri yaptı ve dereceye giren fotoğrafları belirledi. Yarışmaya 254 katılımcıdan toplam 820 fotoğraf geldi. Bu fotoğraflardan şartnameye uymayan 5 kişiden 12 fotoğraf tespit edilerek değerlendirme dışı bırakıldı. 249 katılımcıya ait 808 adet fotoğrafla 1. tur başladı. 1 tur sonunda 733 fotoğraf elendi ve 75 fotoğraf seçilerek ikinci tura aktarıldı. İkinci turda 42 fotoğraf seçilerek üçüncü tura kaldı ve 33 fotoğraf elendi. Üçüncü turda 30 fotoğraf seçilerek üçüncü tura kaldı ve 12 fotoğraf elendi. 4.turda seçilen 30 fotoğraftan 9 adedi ayrılarak ödül ve mansiyon için son tura aktarıldı. Son turda 3 fotoğraf ödül aldı, 3 fotoğraf mansiyon aldı ve 24 fotoğraf sergilemeye kaldı. Fotoğraf yarışmasında seçici kurul jüri üyeliklerini Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Davut Akgül, fotoğraf sanatçıları İzzet Keribar, Merih Akoğlu, Ömer Gemici, Ali İhsan Gülcü, Cem Koronel, Fatih Yaşar ve Nevzat Yıldırım üstlendi. Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu (TFSF) Temsilcisi ise Selahattin Nemlioğlu'ydu.

Fotoğraflar 15 Ekim'de Sergilenecek

Eyüp Belediyesi, fotoğraf yarışmasında dereceye giren 6 eseri ve jüri tarafından belirlenen 24 adet fotoğrafı sanatseverlerle buluşturacak bir sergide düzenleyecek. 14 Ekim 2016 tarihinde 19.30'da EKSM'de sergi açılışı ve ödül töreni yapılırken Eyüp Belediyesi tarafından birde albüm hazırlanacak.