Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan'da Gündem, Pirinççi mahallesi, imar

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Pirinççi mahallesindeki yapılan çalışmalar ve planlanan projeler gündeme geldi.

Pirinççi mahallesiyle ilgili planlarını anlatan Başkan Remzi Aydın, metro müjdesiyle birlikte şu bilgileri verdi;

“Pirinççi'ye metro gelecek. Kamu binaları gelecek. Sosyal donatılar gelecek. Okullar, aile hekimliği merkezi, tıp merkezleri, spor alanları, otoparklar gelecek. Muntazam planlamayla bunlar gelecek. İş merkezleri oluşacak, belki üniversite kurulacak. Pirinççi asfaltboyu mahallemizi çok güzel bir geleceğin beklediğini düşünüyorum. Bunun heyecanını yaşıyorum”

Pirinççi mahallesindeki imar çalışmalarına da değinen Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

“Pirinççi mahallesi için en son çalışmamız, yaklaşık elli yıllık imar planı sorununun çözülmüş olması. İmar planımız Büyükşehir Belediyemiz tarafından onaylandı. Hayırlı uğurlu olsun. Şimdi askı süreçleri başladı.

Gerçekten bana göre Pirinççi'nin tarihini değiştirecek, kaderini değiştirecek bir işlem yapmış olduk. Artık bundan sonra asfaltboyu mahallemize her türlü yatırım gelecek. Artık ruhsatsız yapı tarihe karışacak.

PİRİNÇÇİ'DE BİRÇOK SORUN TARİHE KAVUŞACAK

Düzenli, insanca yaşamanın olduğu şehir hayatının gerekleri yerine gelecek. Bundan sonra Pirinççi'de birçok sorun tarihe kavuşacak. Bundan daha güzel bir gelişme olamaz. Bu çok köklü ve radikal bir çalışma ve sonuç aldık. Yılların sorununu çözmüş olduk. Bunun tadını çıkartalım”