Ramazan Bereket Konvoyumuz Giresun Alucra'da...

Belediyemiz bu sene Ramazan ayında Anadolu’da il ve ilçe iftar programları düzenliyor. Kastamonu ve ilçelerine uğrayan Ramazan Bereket konvoyumuz, ardından Giresun’a ulaştı. Giresun Merkez, Bulancak, Espiye, Tirebolu ve Dereli iftarının ardından 18 Temmuz Cuma akşamı iftarı Giresun Alucra’da ramazan programı yaptık.

İftar programında Alucralı hemşehrilerimize, iftar yemeğinin yanısıra Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunduk..

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı’nın katıldığı iftar programımıza Alucralılar büyük ilgi gösterdi. İftar yemeği öncesinde Eyüp Sultan’ı tanıtan bir filmimiz yayınlandı. Ayrıca Başkanımız Remzi Aydın’ın Alucralılara selamlama konuşması led ekrandan yayınlandı.

Başkanımız, ekrana yansıyan konuşmasında, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize... Sizler burada Alucra’da oruçlarınızı dualarla açıyorsunuz. Bizler de Eyüp Sultan’da sizlerin hemşehrilerinizle iftar yapıyoruz.. Belki aramızda kilometreler olabilir ancak yüreklerimiz bir. Hepimiz, sevgi, kardeşlik, birlik, dayanışma duygularıyla Ramazan-ı Şerif’i kutluyoruz ülkemizde. Ben hem sizlere bu davetimizi kırmayarak katıldığınız için çok teşekkür ediyorum, hem de mübarek Ramazan Bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, “Eyüp Belediyesine teşekkür plaketini” Başkan Danışmanımız İdris Güleç’e verdi.

Belediyemizin Anadolu Ramazan Bereket Konvoyu, 20 Temmuz Pazar günü Sivas’ta olacak burada iftar programı düzenleyecek.