Ramazan'a Özel Gezilere Büyük İlgi

Eyüp Belediyesi Ramazan ayında Eyüplü vatandaşlar için düzenlediği özel gezilere ilgi büyük oldu. Gezilerin duyurusunun ardından Beyaz Masa ve Çağrı Merkezi’ne yapılan müracaatlarla kısa sürede 1 haftalık kontenjan 3 saat içinde doldu.

Daha önce İstanbul içinde gerçekleştirilen 7 tepe üzerine kurulu şehirdeki cami ve türbelere yapılan geziler Eyüplüler tarafından büyük ilgi görmüştü. 7 Tepe 7 Saat adı verilen bu geziden sonra Eyüp Belediyesi şimdi de tarihi yarımada ile Yuşa Tepesi ve Telli Baba ziyaretlerinden oluşan iki ayrı gezi hazırladı. Kültür gezilerine katılan vatandaşların istek ve önerileri doğrultusunda Fatih Camii, Süleymaniye Camii ve Hırka-i Şerif ile beraber Yuşa Tepesi ve Telli Babayı da ekleyen Eyüp Belediyesi, özel turlara başladı.

Vatandaşların duyuru ile birlikte büyük ilgi gösterdiği gezilerde 1 haftalık kontenjan 3 saat içinde doldu.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, her gün iki otobüs ile yapılacak gezilerle vatandaşlara farklı manevi duygular yaşatmak olduğunu belirterek, “Yapacağımız bu gezi ile mübarek mekanları Eyüplülerle buluşturacağız. Eyüp Sultan’dan iki ayrı grup halinde hem tarihi yarımadaya hem de Yuşa Hazretleri ve Telli Baba’ya gideceğiz. Vatandaşlarımızın talepleri bu yöndeydi biz de onların bu isteğini yerine getiriyoruz” diye konuştu.