Ramazan'ın ilk haftasında on binlerce kişi iftarda buluştu

Eyüpsultan Belediyesinin geleneksel hale gelen mahalle iftarları, Ramazan ayının ilk haftasında on binlerce kişiyi bir araya getirdi. Mahalle iftarlarının yedincisi, bugün Çırçır Mahallesinde gerçekleşecek.

İftar programlarında Başkan Remzi Aydın ve AK Parti İlçe Başkanı Adem Koçyiğit de vatandaşlarla buluşurken, iftardan önce mahalledeki vatandaşlar ve esnaf kapı kapı ziyaret edilerek hal hatır soruluyor.

Her yıl binlerce Eyüplüyü bir araya getiren iftar programları, Ramazan'ın ilk haftasında sırasıyla Emniyettepe, Topçular, Düğmeciler, İslambey, Karadolap ve Güzeltepe mahallelerinde gerçekleşti. İftar programlarında kum ressamı Ramazan Yumrutepe'nin performansı da vatandaşların ilgisini çekiyor.

İftardan önce vatandaşlara hitap eden Başkan Remzi Aydın, “Binlerce kişi mahallelerimizde aynı sofrada buluşuyor. Buradaki insanların aslında burada verilen yemeğe ihtiyacı yok. Bu vatandaşların hepsinin amacı birlikte olmak, bu maneviyatı yaşamak için buraya geliyorlar. Ramazan ayı bizleri birleştiriyor, bütünleştiriyor” dedi.

İftarların yanı sıra haftasonu gerçekleştirilen Akşemsettin ve Yeşilpınar Mahallelerindeki sahurlara da ilgi yoğundu.

İKİNCİ HAFTA İFTAR PROGRAMLARI DEVAM EDECEK

Ramazan ayının ikinci haftası iftar programları sırasıyla, Silahtarağa, Sakarya, Defterdar, İhsaniye, Pirinççi, Esentepe ve Yeşilpınar mahallelerinde gerçekleşecek.

Öte yandan 26-27 Mayıs tarihlerinde de Makedonya'nın Gostivar ve Kalkandelen bölgelerinde de binlerce vatandaşa iftar verilecek.