Rami Kışlasındaki çalışmalarda son durum

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında bu hafta mahalle bazlı yatırımlar ve yapılan faaliyetler konuşuldu.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Rami Kışlasının son durumu da bir izleyici tarafından soruldu.

Rami Kışlası'ndaki çalışmaların çeşitli aşamalardan oluştuğunu anlatan Başkan Remzi Aydın şu ifadelere yer verdi:

"Rami Kışlası aslında planlandığı gibi gidiyor. Birinci etap ihalesi bitti. Zannediyorum kışlanın restorasyonunun üçte biri veya üçte ikisi bitti.

İkinci etap ihalesine Kültür Bakanlığı hazırlanıyor. Tamamen Kültür Bakanlığımızın uhdesinde yürüyen bir iş. Bizden önce başlamış bir işti. İkinci kapsama ihaleye çıkmak üzereler.

Zannediyorum iki veye üç yıl, tam emin olmamakla beraber, çünkü başka aşamaları da olacak. Peyzaş çalışmaları olacak, yer altı otoparkları olacak, spor alanları olacak, park ve yeşil alanlar olacak. Dolayısıyla asgari iki ya da üç yıl süreceğini öngörüyorum.

Ama zannediyorum tamamlanan kısımları kütüphanelere taşınarak bir yandan fonksiyon görmeye başlayacak bir yandan da inşaat devam edecek. Dolayısıyla herhangi bir aksama yok. Gayet de güzel gidiyor. Ben vatandaşlarımızın da gidip görmesini tavsiye ederim"