Rami'de Açıkhava İftarı...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 2 Temmuz Çarşamba günkü iftar programı Rami Cuma ve Rami Yeni Mahallelerinin biraraya geldiği Bir Nefes Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar programı öncesi Rami Cuma ve Rami Yeni mahallelerinde sokakları dolaşarak fesleğen dağıttı, esnaflarla mahalle sakinleriyle sohbet etti.

Eyüp Belediyesi’nin Bir Nefes Sosyal Tesisleri’ndeki iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Ramililere çok teşekkür ederek şunları söyledi: “Bu güzel coşkulu kalabalık bizleri çok mutlu ediyor . Eski çocukluğumuzun Ramazan günlerine dönüyoruz. Mahallede komşularla biraraya gelir her gün birinde iftar ya da sahur yapardık. Ne kadar kalabalık olursak Yüce Rabbim o kadar bereketini veriyor. Bu sene bereket konvoylarımız Anadolu’ya Bosna Hersek’e kadar uzanıyor. 4 Temmuz Cuma akşamı Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği veriyoruz. Oradaki kardeşlerimizle sevgi köprüsü kuruyoruz. Daha sonra 7 Temmuz’dan sonra da Kastamonu, Giresun ve Sivas illerimizde de iftar sofraları kuracağız inşallah.”