Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Açıldı

Kemerburgaz Meydanı’nda düzenlenen organizasyonla Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı yapıldı. Açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın oğlu Bilal Erdoğan, eski Bakanlardan Ömer Çelik, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Nuhi Şahinler, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Kenan Şahinler ile Kemerburgaz muhtarları sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Açılışı Mehter takımı eşliğinde Kemerburgaz Meydanı’nda bulunan Eyüp Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda düzenlendi. Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kemerburgaz Şube Başkanı Neriman Ünal konuşmasında, “Derneğimizin yeri konusunda destek olan ve her kapısını çaldığımızda bizlere yardımcı olan Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın`a derneğimiz adına teşekkür ederim” dedi.

Konuşmacı olarak kürsüye davet edilen Bilal Erdoğan da, Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin eskiye dayandığını ve üzerine kattıkları başarılı hizmetleri devam ettiğini belirterek, “Faaliyetlerin birbirinden güzel olduğunu görüyoruz. Emeği geçenleri ayrı ayrı kutluyorum. Kemerburgaz halkının da dernek çalışmaların yanında olması gurur verici. Çalışmaların hayırlı olmasının temelli ediyorum” dedi.

Başkan Remzi Aydın konuşmasında, “Kemerburgaz halkımıza Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin hayırlı olmasını dilerim. Dernek Başkanı Neriman Ünal hanımefendi bizlere dernek için yer konusunda ricada bulundu, biz de elimizdeki belediye ek binamızda yer tahsis ettik. Derneğin çalışmalarını yakından takip ediyorum ve memnuniyet duyduğumuz bu çalışmalara vesile olanlara teşekkür ederim” dedi.