Sağlık Ekipleri Karda da Hastaların Yardımına Koştu

Eyüp Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi, yoğun kar yağışında mesaisini aksatmadan Hasta Nakil Aracı ile Eyüplü vatandaşların yardımına koştu

Eyüp Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi, yoğun kar yağışında da hastaneye gidemeyecek durumda olan Eyüp ve Göktürk bölgesindeki hasta vatandaşları, hasta nakil aracıyla tedavisine uygun hastanelere taşıdı.

Karın başladığı günden itibaren aralıksız çalışmalarına devam eden sağlık ekipleri, hasta vatandaşları olumsuz hava koşullarında da yalnız bırakmadı. Yeşilpınar Mahallesindeki kardeşinin evinden alınan kanser hastası bir vatandaş, sağlık ekipleri tarafından Eyüp Devlet Hastanesine götürüldü. Vatandaş, tedavisi olduktan sonra tekrar Topçular Mahallesinde ikamet ettiği evine bırakıldı.

Ayağı kırılan diğer bir vatandaş ise Çırçır Mahallesinden alınıp Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine, Göktürk'ten alınan diğer bir hasta ise sağlık ekipleri tarafından Haseki Hastanesi'ne götürüldü. Tedavisi gerçekleşen vatandaşlar, hasta nakil aracı ile tekrardan evlerine bırakıldı.