Şefkateli Mağazası Bir Yılda 9 Bin Kişiyi Giydirdi

Alibeyköylü Öğrencilerden Anlamlı Destek...

Eyüp Belediyesi Şefkateli Mağazası yediden yetmişe herkesi ücretsiz giydirmeye devam ediyor. İhtiyaç sahiplerinin bütün giyim ihtiyaçlarının karşılandığı mağazada, gelinlik ve damatlık dahi bulmak mümkün. Mağaza bir yılda 9 bin kişiyi giydirdi. Şefkateli’ne bugün gelen Alibeyköy Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencileri de mağazaya giyecek bağışında bulundu. Öğrenciler daha fazla nasıl yardım edebiliriz diye yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.

Alibeyköy’de bulunan Eyüp Belediyesi Şefkateli Mağazası ihtiyaç sahibi vatandaşların, tepeden tırnağa her türlü giyim ihtiyacını karşılıyor. Mağaza geçtiğimiz bir yılda 9 bin ihtiyaç sahibi vatandaşı giydirdi. Bu yıl, yaklaşık 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde ise 2 bin 745 vatandaş, mağazadan giyim ihtiyacını karşıladı.

Mağazada yeni doğan bebek kıyafetlerinden ayakkabıya, gelinlikten çantaya kadar çok çeşitli giyim malzemesi bulunuyor. Bu giyim malzemeleri mağazaya yardımseverler tarafından veriliyor. Yardımsever vatandaşların verdiği bu giyim malzemeleri önce Şefkateli Mağazası’nda ayrıştırılıyor. Kıyafetler gerektiği taktirde mağaza bünyesinde bulunan çamaşırhanede yıkanarak temizleniyor. Ardından da raflardaki yerlerini alıyor.

Bu arada Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri de mağazayı ziyaret ederek giyecek bağışlarında bulundular. Öğrenciler ayrıca yardımlar konusunda nasıl daha faydalı olabilecekleri konusunda yetkililerden bilgi aldılar.

Mağazaya gelen ve yeni doğmuş bebekleri bulunan Suriyeli bir aile ise kendilerine verilen yardımlar karşısında sevinçten gözyaşlarına boğuldu.