Şefkateli Mağazası, Hayırlara Köprü Oluyor

Eyüp Belediyesi Şefkateli Mağazası, vatandaşların talepleri üzerine evlerinde bulunan ihtiyaç fazlası eşyaları alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyor.

Eyüp Belediyesi’nin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Şefkateli Mağazası, hayırsever vatandaşların çeşitli sebeplerden dolayı kullanmadıkları fakat iyi durumda olan ev eşyalarını alarak, sosyal inceleme sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve Eyüp’te ikamet eden ailelerin adreslerine teslim ediyor. Kurulduğu 2005 yılından bu güne, duyarlı vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevini üstlenen mağaza, 2015 yılı itibariyle talepte bulunan 148 aileye ev eşyası yardımında bulundu.

Belediye ekipleri bugün, şehir değişikliği yapacağı için eşyalarını bağışlamak isteyen Pelin Hanım’ın çağrısına cevap vererek, bağışlamak istediği çamaşır makinası, bulaşık makinası, koltuk takımı ve dolapları evinden teslim aldı. Alınan eşyalar ihtiyaç sahibi olarak başvuru yapan, Koç ailesi ile Suriyeli Tawtak ve Aljabban ailelerin evlerine teslim edildi.

Şefkateli Mağazası, Eyüp’te yaşayan ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm olabilmek amacıyla, haftanın her günü 08.30 – 17.00 saatleri arasında Alibeyköy’deki merkezinde hizmet veriyor.