Şehir ve Medeniyet Okulu İkinci Dönemi Başlıyor

Eyüp Belediyesi Simurg Genç Akademi tarafından düzenlenen Şehir ve Medeniyet Okulu, 13 Şubat’ta ikinci dönemine başlıyor.

Eyüp Belediyesi Simurg Genç Akademi tarafından gerçekleştirilen ve “Şehir Planlama, Kentsel Tasarım, Yerel Yönetim ve Şehrin Geleceği” olmak üzere 4 ihtisas atölyesine ev sahipliği yapan Şehir ve Medeniyet Okulu, öğrencileriyle birlikte eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor.

“Şehir, Siyaset ve Medeniyet” adı altında eğitimlerin kasım ayında başlandığı ve birinci dönemi Şehir Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Savaş Barkçin, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve 29 Mayıs Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahsin Görgün’ün seminerleriyle tamamlayan öğrenciler, bu dönem “Doğu-Batı Geleneğinde Siyaset ve Medeniyet” başlıklı seminerlerle eğitimlerine devam edecek.

SEMİNERLERE HERKES KATILIM SAĞLAYABİLİYOR

Özellikle yerel idarelerde yetkin insan kaynağı ve düşüncesinin oluşmasının amaçlandığı Şehir ve Medeniyet Okulu’nun seminer programlarına, atölyelerde bulunan kayıtlı öğrencilerin yanı sıra herkes katılım sağlayabiliyor.

Şehir ve Medeniyet Okulu’nda akademik okumalar, proje geliştirmeleri, uygulama ve raporlama çalışmalarıyla birlikte öğrencilere ayrıca sosyal ve kültürel aktivitelere katılma imkanı da sunuluyor.

İkinci dönem açılışını 8 Şubat Salı günü Prof. Dr. Tahsin Görgün’ün vereceği “Doğu-Batı Geleneğinde Siyaset ve Medeniyet” adlı seminerle yapacak olan Şehir ve Medeniyet Okulu, atölye eğitimlerine 13 Şubat Pazartesi günü başlayacak.