"Şekerpare" Büyük Beğeni Topladı

Eyüp Kültür Sanat Merkezi’mizdeki etkinlikler haftasonları büyük ilgi görüyor. Özellikle çocuklar haftasonu tiyatro oyunlarını hiç kaçırmıyor. Bu hafta Merkezde 2 perdelik bir komedi, Şekerpare sahnelendi.

“Aşkın En Tatlı Hali” sloganıyla başlayıp çeşitli enstrümantel çalgılar kullanılarak müzikal olarak devam eden Şekerpare, Türk Sineması’ndan repliklerle geleneksel motifleri harmanlayan kurgusuyla büyük beğeni topladı.

Hikaye İstanbul’un eski yerleşim birimlerinden ve geleneksel kültürün eğlence merkezlerinden biri olan Galata’da geçiyor. Gariban saf bir karekter taşıyan Galata’nın ahalisi çevrelerinde olan bitenden rahatsızdırlar. Çünkü bölgeden sorumlu Komiser Ziver ve yaveri Hurşit esnaftan haraç almaktadır. Haraçların gittikçe artması halkın canını çok sıkar ama bir türlü sesini çıkaramazlar. Bir gün Komiser Ziver ve Hurşit’in bulunduğu karakola bir bekçi gelir. Bekçi uzak bir memlekette eski komiseri tarafından sürgün edilmiştir. Sürgün sebebi ise bekçinin haraç ve rüşvete karşı savaş açmasıdır…

Halil İbrahim Kaplan’ın yazıp Kerem Yılmaz'ın uyarladığı oyunda, Burak Aydın, Barış Can Çelik, Ladin Avşar, Gözde Gülbay, Sibel Tomaç, Ömer Faruk Yıldırım, Coşkun Gültekin, Beyza Birgen, Furkan Yurt, Nazlı Pınar Kaya, Hikmet Gökhan Öztek, Ali Nadir Birim, Hilal Topaloğlu ve Merve Şeyma Zengin rol aldı ve büyük alkış topladı.