Seksenler dizisi, Eyüpsultan Belediyesi, Ceyhun Fersoy

Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü yaptığı programlarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kendilerine daha iyi ve daha sağlıklı bir yol haritası çizmeleri adına, gençler usta isimlerle buluşuyor.

Bu hafta “Büyüyünce ne olacaktın” söyleşi programında ekranların sevilen ismi ve Seksenler dizisinin Almancı Şahin'i Ceyhun Fersoy, Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde (EKSM) gençlere yaşadığı tecrübelerden bahsetti.

GÜÇLÜ OLAN SİZSİNİZ NE İSTİYORSANIZ ONU YAPIN

Gençlere hayatlarıyla ilgili yol haritası çizerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan oyuncu Ceyhun Fersoy, konuşmasına şöyle devam etti:

“Gençler sevdiğiniz şeylerin arkasından koşun. Ne istiyorsanız onu yapın. İstediğiniz şeylerin peşini bırakmayın. Bıraktığınız zaman hayata karşı mağlup olursunuz.”

Başarının bir süreç olduğundan bahseden Ceyhun Fersoy, 6 yıl boyunca hiç iş bulamadığını ancak asla pes etmediğini belirterek o süreci de kendini eğitim ve gelişim alanında donattığını söyledi.

FENOMENLERİN SİNEMADA BİR KARŞILIĞI YOK

Gençlerin sorularını cevaplayan Ceyhun Fersoy, “Oynadığım son üç sinema filmimde bir fenomenle çalıştılar. Hepsi iyi insanlar. Bu telefondaki fenomenlerin ne dizide ne sinemada ne tiyatroda karşılığı yok. Oyunculuk bambaşka bir şey. Onların mecraları da başka. Ben de onların mecralarında bir şey yapamam.” diyerek gençlerin kolay yoldan ünlü olmasının uzun vadeli olmayacağını özellikle belirtti.

SEKSENLER FİNAL YAPTIĞINDA ÇOK AĞLADIM

Hayatının dönüm noktalarından biri olan Seksenler dizisi bittiğinde çok ağladığını söyleyen Ceyhun Fersoy, “Seksenler dizisi benim için dönüm noktalarından biridir. Orada çok güzel hikayeler yaşadık. Şahin rolü benim üzerime yapışan bir rol oldu. Bu yüzden iki yıldır dizi yapmıyorum.” diyerek neden ekranlarda yer almadığını da söyledi.