Senai Demirci ile Sohbet MeclisiEyüp Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği sohbet meclisi programına Yazar Senai Demirci konuk oldu. Söyleşide Ramazan ayının ve namaz kılmanın önemine ilişkin konuşan Demirci, “Namaz kılarken yaptığımız tüm secdeler şeytana muhalefet secdesidir” dedi.

Ramazan ayı dolayısıyla sürdürdüğü etkinlikleri kapsamında iftar, konser, konferans ve çocuk eğlence programlarına aralıksız devam eden Eyüp Belediyesi, organize ettiği söyleşi programı ile yazar ve televizyon programcısı Dr. Senai Demirci’yi Eyüplüler ile buluşturdu. Eyüp meydanında gerçekleştirilen söyleşide Ramazan ayının önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Dr. Demirci, bu mübarek ayda yapılması gereken bazı durumlar üzerinde Eyüplü vatandaşlarla sohbet gerçekleştirdi.

Namaz kılmanın Allah katında çok önemli olduğunu belirten Senai Demirci, “Biz her secdemizde diyoruz ki, Allah’ım hani şu bize anlattığın, meleklerin Adem’e secde ettiği ve iblisin secde etmekten kaçınıp isyan ettiği sahne var ya, biz o sahneyi başımızın tacı yaptık. Biz o sahneyi iffetimiz eyledik. O sahnenin sınavı hepimizin aklında ve biz sana her secdemizde hayır biz iblisten, şeytandan yana değil meleklerin tarafındayız diyoruz. Secde etmek, bugün burada Eyüp Sultan Camii’nde, ikindi namazında secde etmek, akşam evde secde etmek, yarın sabah namazında secde etmek, nerede nasıl olursa olsun tüm secdeler şeytana muhalefet secdesidir. O halde bütün secdeler, şeytanın mesleğine şeytanın tavrına muhalefeti doğurmalı” diye konuştu.