Serkan Çağrı'dan Eyüp'te Muhteşem Konser…

Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde Cumartesi akşamı ünlü sanatçı Serkan Çağrı klarnetiyle muhteşem bir konser verdi.

Yeni kaybettiğimiz Türk Sanat Müziği’nin efsane ismi merhum Müzeyyen Senar’ın da anıldığı programda, milyonların kalbine taht kurmuş olan Barış Manço ve Cem Karaca’nın birbirinden güzel eserleri seslendirildi. Eyüplülerin büyük ilgi gösterdiği konserde Serkan Çağrı, Aslı Demirer ve orkestranın performansları göz doldurdu.

Klarnet virtüözü Serkan Çağrı ve solist Aslı Demirer Eyüplülere unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede Barış Manço’nun, “Var Gibi Gibi”, “Eyvallah”, “Gül Pembe”, “Nane Limon Kabuğu”, “Unutamadım”, “Gamzedeyim”, “Kol Düğmeleri”, “Can Bedenden Çıkmayınca”, “Dağlar Dağlar” gibi sevilen parçalarını yorumlayan Serkan Çağrı, ayrıca birbirinden komik anılarını da anlattı.

Çağrı, seyirciyle sohbeti sırasında ‘’Neredeyse İstanbul’un her yerinde konser verdim. Eyüp’te konser vermek nasip olmamıştı. Bizi burada buluşturan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a şükran borçluyum. Eyüplüler ile biraraya gelmek, buradaki insanlara sanatımızı icra etmek benim için bir şereftir’’ diye konuştu.

Çağrı’nın isteğini kırmayıp sahneye çıkan Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan da ‘’Sobalarında Kuruda Meşe’’ isimli türküyü seslendirdi. Ercan ‘’Yerel yönetimlerin böyle güzel etkinlikler düzenlemesi takdire şayan. Serkan kardeşimi de canlı performansla dinlemek çok büyük bir ayrıcalık. Bu ayrıcalığı bize sunduğu için Eyüp Belediyesi’ne çok teşekkür ederim’’ dedi.