Silahtarağa ve Sakarya Mahallesi Fesleğen Dağıtımı ve Açıkhava İftarı...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 10 Temmuz Perşembe günkü iftar programı Silahtarağa ve Sakarya Mahallesinde Silahtarağa İlköğretim Okulu bahçesinde yapıldı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar programı öncesi Silahtarağa ve Sakarya Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.

Eyüp Belediyesi’nin Silahtarağa İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Silahtarağa ve Sakarya Mahallesi sakinlerine çok teşekkür ederek “Okuma yazma bilmeyen bir annenin, işçi bir babanın oğluyum. Silahtarağa ilköğretimi Okulu’nda okudum. Allah’ın izniyle ve sizlerin desteğinizle bugün buradayız. Bu sene Anadolu’da Açıkhava iftarları organize ediyoruz. Kastamonu, Sivas, Giresun’da iftarlar veriyoruz. Onlar memleketlerinde, bizler de burada iftar sofralarında buluşuyoruz.

Ben hepsine selam ve sevgilerimi yolluyorum. Ayrıca her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda iftar yemeklerimiz, Meydan’da Ramazan programlarımız oluyor hepinizi bekliyoruz” dedi.