Silahtarağa'da İftar CoşkusuEyüp Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları kapsamında bu kez Silahtarağa'da iftar sofrası kuruldu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, doğup büyüdüğü mahalle olan Silahtarağa'da, mezun olduğu okulun bahçesinde verilen iftar yemeğine katıldı. Başkan Aydın iftarda annesi, akrabaları, komşuları ve arkadaşlarıyla birlikte orucunu açtı.

AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç'ın da katıldığı Silahtarağa'daki 3 bin kişilik iftar yemeği için, Başkan Remzi Aydın'ın mezun olduğu, çocukluk yıllarını geçirdiği ve bahçesinde arkadaşlarıyla birlikte top oynadığı Silahtarağa İlkokulu bahçesine sofralar kuruldu.

İftar yemeğine Başkan Remzi Aydın'ın akrabaları, komşuları, ilkokul yıllarından ve gençlik yıllarından arkadaşları ile çok sayıda Silahtarağa Mahallesi sakini katıldı. Mahalle arkadaşları Başkan Aydın'ı görmekten çok mutlu olduklarını belirttiler.

Bu arada Başkan Aydın okul bahçesine geldiğinde vatandaşları selamladıktan sonra annesi Fatma Aydın'ın elini öperek yanına oturdu. Hep birlikte açılan orucun ardından ise dualar edildi.