Simurg anneleri doğa yürüyüşünde

Eyüp Belediyesi Simurg Yaygın Eğitim Programı velileri, Kemerburgaz'da doğa yürüyüşü yaptı. Uzman spor hocaları ve diyetisyenler eşliğinde "Sağlıklı Yaşam ve Diyet Programı" yürüten veliler, Kemerburgaz'da hem spor yaptı, hem stres attı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın ödüllü projesi Simurg kapılarını velilere açtı. “Simurg Veli Programı" adlı projede, annelerin eğitim sürecine etkin katılım sağlaması amaçlanıyor.

Alanında uzman kişilerin sunumlarıyla bir dizi seminerlerin verildiği Simurg Veli Programındaki “Sağlıklı Beslenme ve Diyet” seminerlerinin yanısıra sosyal ve kültürel etkinliklere de katılım imkanı sunuluyor.

SİMURG ANNELERİ SAĞLIKLI BESLENİYOR

Sağlıklı Yaşam ve Diyet Programı dahilinde öğrenci velilerine yaş, kas ve su oranları dikkate alınarak vücut analizi yapılıyor. Yapılan kan tahlilleri sonuçlarından sonra hastalığı olanlar için özel programlar uygulayan diyetisyen Şeyda Demirçelik, belirli aralıklarla yaptığı kontrollerden sonra ortaya çıkan sonuçları analiz ediyor. Diyabet, obezite, tansiyon ve kalp hastalarına uygun beslenme programlarını velilere uygulayan diyetisyen Şeyda Demirçelik, iki aylık zaman zarfında 4-6 kiloluk bir zayıflama programı hedefliyor.

SİMURG SAĞLIKLI YAŞAM DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

"Gelin diyet yapalım tek kazanan sağlık olsun" sloganı ile yürütülen faaliyetlerin arasında doğa yürüyüşleri gibi hem sosyal hem de sportif faaliyetler de bulunuyor.

En son olarak, sporsuz diyet, diyetsiz spor olmaz diyen Demirçelik'in diyet programı dahilinde Simurg Bilgi Evi Öğrencilerinin velileri Kemerburgaz ormanında doğa yürüyüşü yaptılar.

Sağlıklı beslenmek ve aile bireylerini sağlıklı beslemek amacı ile uygulanan diyet programında doğa yürüyüşleri büyük ilgi çekiyor. Ailelerin yoğun katılım gösterdiği diyet programı bir yönü ile de velilere sosyal ve sportif etkinliklere katılım imkanı sunuluyor.

ANNELER MEMNUN

Kişiye özel diyet ve sportif faaliyetlere yoğun katılım gösteren anneler, Eyüp Belediyesi'nin ödüllü projesi olan Simurg'un veliler için hazırladığı 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet Programı'ndan çok memnun.

Simurg Veli Programı sayesinde evlatlarıyla iletişimlerinin daha düzgün ve kaliteli bir hale geldiğini belirten veliler, aynı zamanda da Sağlıklı Beslenme ve Diyet Programı ile de fazla kilolarından kurtularak, yaşam kalitelerinin arttığını, sosyal ve sportif faaliyetlerle daha stressiz ve pozitif bir hayat yaşadıklarını dile getirerek memnuniyetlerini ifade ettiler.