Simurg Atletizm Sporcularından Büyük Başarı

Türkiye atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışması finalinde Eyüp Belediyesi Simurg Spor Okulları öğrencilerinden Zeynep Sunay Yıldız 2'nci oldu.

Türkiye'de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen spor etkinliği "Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı" yarışmasının İstanbul Salon finalleri Türkiye Atletizm Federasyonu'nun desteği ile 17 Şubat Cuma günü İstanbul Cup kapsamında gerçekleşti.

80 çocuğun katılımıyla Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nda düzenlenen etkinlikte 10-14 yaşları arasında kız ve erkek çocuklar İstanbul'un en hızlısı olmak için yarıştı.

ZEYNEP SUNAY YILDIZ İKİNCİ OLDU

Cheetos Türkiye'nin En Hızlısı yarışmalarında İstanbul finalinde sporcumuz Zeynep Sunay Yıldız 2006 yaş kategorisinde 60 metrede İstanbul 2'ncisi olurken 8.91'lik derecesi ile aynı zamanda bu kategoride de Türkiye'nin en iyi 2'nci derecesini yaptı.

Farklı yaş kategorilerinde dereceye giren çocukların madalyalarını Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Svein-Arne Hansen ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar'dan aldı.

TUĞÇE ÖZKAN TÜRKİYE FİNALİNDE

Ayrıca Kocaeli'nde yapılan okullar arası kros yarışmalarına Yıldız Kızlar kategorisinde İstanbul 1'incisi olarak katılan Tuğçe Özkan, Türkiye'nin diğer bölgelerinden gelen sporcuları ile birlikte koşulan Türkiye yarı final niteliğindeki yarışta 2000 metreyi 6.50 dakika derecesi ile bölgede 1'inci oldu ve Malatya'da yapılacak Türkiye finalinde koşmaya hak kazandı.