Simurg Gençlik Meclisi Kuruluyor

Gençlerin yerel yönetimde söz sahibi olabilmeleri, sorun ve çözüm önerilerini özgürce konuşabilecekleri bir ortama kavuşabilmeleri için Simurg Gençlik Meclisi kuruluyor

Eyüp Belediyesi Simurg Gençlik Merkezleri bünyesinde kurulması planlanan Gençlik Meclisi için Belediye Meclis Salonu’nda gençler ilk toplantısını düzenledi. Başkan Remzi Aydın’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, gençlerin Eyüp ilçesinin sorunlarını tespit ve müzakere etmeleri, bu sorunlara projeler hazırlayarak çözümler geliştirmeleri konuşuldu.

Başkan Remzi Aydın, Eyüp Gençlik Merkezi ve Yeşilpınar Gençlik Merkezi’nden 80 öğrenci ile bir araya gelerek, Simurg Gençlik Meclisi’nin belediye yönetimine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Aydın, gençlere, “Daha kaliteli ve daha yaşanılabilir bir Eyüp için siz gençlerin yerel yönetimde aktif rol almaları gerekiyor. Eyüp için yapacağınız özel çalışmalar belediye yönetimine tavsiye niteliğinde kararlar olacaktır” dedi.

Başkan Aydın: Önemli olan sizin ne istediğinizi bilmeniz

Gençlerin Simurg Gençlik Merkezleri hakkındaki fikirlerini de alan Başkan Aydın konuşmasında ayrıca, ilerleyen zamanlarda üniversiteye girişlerin de sınavsız olacağına değindi.

Başkan Aydın, üniversitelere sınavsız girilmesi sistemi hayata geçirildiğinde gençlerin okuldaki başarıların yanı sıra okul dışındaki spor veya bir sanat dalındaki performanslarının da belirleyici olacağından bahsetti. Belediye Başkanı Remzi Aydın, gençlere, “Üniversitelere sınavsız giriş yönünde birtakım uygulamalar düşünülüyor. Farklı alanlardaki çalışmalarınız da sizin üniversiteye girmenizde katkı sağlayacak. Sınavlarla öğrencileri yarıştırmak olmayacak artık. Her öğrencinin kendi yeteneklerine göre değerlendirme yapılacak. Burada önemli olan sizin ne istediğinizi bilmeniz ve hedefe kilitlenmeniz” dedi.