Simurg Kış Kampı'nda Gençlerle Eğlendi

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Simurg Yaygın Eğitim Programı kapsamında Antalya Duacı Gençlik Kampı'nda düzenlenen 2017 Kış Kampı'nda gençleri ziyaret etti.

Kış Kampı için Antalya Duacı Gençlik Kampı'na giden 230 kişilik ilk erkek öğrenci grubunu ziyaret eden Başkan Remzi Aydın, gün boyu süren çeşitli etkinliklerde gençlerle eğlenceli zaman geçirdi.

Söz verdiği üzere Simurg Kış Kampı’nı ziyaret ederek bir gününü gençlerle geçiren Başkan Aydın, öncesinde yetkililerden kampla ilgili bilgiler aldı. Ardından etkinliklere katılıp gençlerle sohbet eden Başkan Aydın, “Daha önce sizlere kampa geleceğime dair söz vermiştim. Hem sözümü tutmak, hem de bir gün de olsa yoğun iş temposundan, koşuşturmadan uzaklaşıp, gençlik günlerimi hatırlamak istedim. Ben sizlerin yaşındayken, lise ve üniversite yıllarımda birçok kampa katıldım. Dolayısıyla bu kamp ortamlarını çok iyi bilirim. Bir anlamda buraya gelerek nostalji de yapmış oldum. Sizler çok şanslısınız çünkü bizim zamanımızda böyle kamp yerleri yoktu." dedi.

"GERÇEK DOSTLUKLAR KURACAKSINIZ"

Gençlerle gerçekleştirdiği sohbette şehir hayatının günlük koşuşturması içerisinde insanın birçok şeyin farkına varmadığını da belirten Başkan Aydın, "Burada sizlerden çok güzel arkadaşlıklar, dostluklar kurmanızı bekliyorum. Gerçek arkadaşlıklar böyle yerlerde kurulur. Belki de yaşadığınız mahallede ya da okuldaki arkadaşlıklardan daha uzun süreli dostluklar kuracaksınız. Kampta telefon ve sosyal medyadan belli ölçülerde uzak durarak daha sakin, mantıklı, doğru düşünme ve karar verme yetisini de kazanmış olacaksınız. Bu kampın sizlere çok şey katacağına yürekten inanıyorum.” diye ifade etti.

KEYİFLİ ZAMAN GEÇİRDİLER

Gençler kamp içerisinde bulunan paintball, okçuluk, yüksek parkur, survivor macera parkı, ip parkuru, futbol, basketbol, tenis kortu, mini golf sahası gibi sahalarda etkinliklerini yaparken, kapalı salonlarda ise el sanatları, tiyatro ve sokak oyunları gibi çeşitli faaliyetlerle keyifli zaman geçirdi.

Beş gece altı gün süren kampta gençler bir taraftan teknolojiden, televizyondan, internetten, cep telefonundan uzak bir şekilde arkadaşlarıyla sobet ederken, bir taraftan da eğitmenlerinden milli ve manevi değerlerle ilgili yeni bilgiler öğrendi.

15 TEMMUZ UNUTULMADI

Akşamları düzenlenen gece etkinliklerinde ise kendi kabiliyetleri doğrultusunda şiir okuyan, şarkı söyleyen ve çeşitli skeçler sahneleyen gençler tiyatral yeteneklerini de sergileme imkanı buldu.

Gece etkinliği kapsamında 15 Temmuz belgeselini de izleyen gençler, vatanı savunmak için birlik ve beraberliğin, fedakarlıkların önemini anlayarak gelecekte de milli iradeye ve vatana yönelik her türlü tehdide boyun eğmeyeceklerine dair söz verdi.

Simurg Kış Kampı öğrencileri şehir gezisi kapsamında Antalya Merkez'de Kaleiçi, tarihi Yivli Minare, Lala Paşa Cami ve diğer tarihi yerlerin yanısıra Antalya'nın güzelliklerinden Düden Şelalesi'ni gezerek hatıra defterlerini güzel bir anı kaydetmiş oldu.

30 OCAK'TA YOLKONAK KAMPI'NA GİDİLECEK

2017 Kış Kampı kapsamında 80 kız öğrenci de Kastamonu Yolkonak Kampı'nda 30 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında 5 gece 6 gün boyunca kamp yapma imkanı bulacak.