Simurg, Mehmet Akif Ersoy'u unutmadı

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın ödüllü programı Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı faaliyetlerine devam ediyor.

Simurg Bilgi Evi ve Gençlik Merkezi öğrencileri, İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un vefatının 81. yılında, Eyüp Kültür Sanat Merkezi'nde (EKSM) 'İstiklalden İstikbale' adlı anma töreni düzenledi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın da katılım gösterdiği anma töreni Simurg öğrencilerinin Kur-an tilavetiyle başladı.

TÖRENE YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ

Öğrencilerin hazırlamış olduğu 'Mehmet Akif Ersoy kimdir?' konulu kısa filmle devam eden törene öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Gerçekleşen anma töreninde öğrenciler Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerini okudular.

Simurg öğrencileri, Milli Şairimizin hayatından kesitleri hazırlamış oldukları tiyatro oyunu ve koro performansıyla izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

"ASIM'IN NESLİ BÖYLE BİR GENÇLİK"

Düzenlenen anma töreninde kapanış konuşmasını yapan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Akif'in gördüğü Asım nesli böyle bir gençlik” dedi.

Eyüpsultan gençliğinin emsallerinden çok farklı olduğunu belirten Başkan Remzi Aydın şu sözleri kaydetti:

“Elhamdülillah son derece kendine çok güvenen, akademik anlamda kendini geliştirmeye açık çocuklarımız var. Ektiğimiz tohumların karşılığını almaktan son derece memnunum. İnşallah bu süreç devam edecek. Eyüpsultan gençliği birçok güzelliğe layık bir gençlik.

Bu akşam Mehmet Akif'i anmak üzere toplandık. Gerçekten onun eserleri canlandırıldı. Ve gerçekten Akif'in nesilleri bu çocuklar...

Akif'in gördüğü Asım'ın nesli böyle bir gençlik. Geçmişiyle barışık, milli ve manevi değerleriyle barışık, çevresine saygılı ahiret korkusu olan gençlik burada. Sizleri tebrik ediyorum. Geleceği çok güzel bu çocukların. Bu programda emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”