SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan Belediyesi

Göreve geldiği andan itibaren eğitimin insan hayatı için ayrılmaz bir bütün olarak gören Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyon programlarından biri olan SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, öğrencilerine bilgiden çok kendini keşfeden topluma örnek bireyler yetiştirmeye devam ediyor.

SİMURG bünyesinde bulunan gençlik merkezlerimiz ders başarılarının yanında topluma örnek bir vatandaş olarak çevre halkına örnek teşkil edecek “Temiz Eyüpsultan” sloganıyla bir uygulamayı gerçekleştirmeye başladı.

Gençlik merkezi öğrencilerimiz çevre halkına farkındalık yaratması için uygulamaya koyduğu projenin başlangıcına Alibeyköy mahallemizde bulunan geniş bir yeşil alana sahip olan 'Osmanlı Park'ta başladı.

Park ve çevresinde temiz hava alan öğrenciler, alanda kirliliğe sebebiyet veren unsurları toplayarak ellerindeki poşetlere attılar.

"ÇEVRE TEMİZLİĞİ ASIL BİZİM SORUMLULUĞUMUZDA"

Yapılan farkındalık etkinliğine katılan gençlik merkezi öğrencileri, çevre genelinde bulunan parkların, yeşil alanların belediye tarafından zaten temizlendiğini, ancak vatandaşlar olarak bu konuda duyarlı olmazlarsa, belediyelerin de bu konuda zorlanacaklarını belirttiler.

SİMURG sayesinde hayata geçirilen uygulamalarla topluma örnek olmaya çalıştıklarını belirten Güzeltepe Gençlik Merkezi 11. sınıf öğrencisi olan Tolga Kasal, “Yaptığımız çalışmalarla birlikte insanlar ufacık da olsa çevre temizliği bilinci kazansa çevre kirliliği diye bir sorun kalmayacak. Çünkü çevre temizliği belediyeler haricinde asıl bizim sorumluluğumuzdadır.” ifadelerini kullandı.