SİMURG öğrencileri TÜYAP Kitap Fuarı'nda yazarlarla buluştu

SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, beşinci senesinde uyguladığı modern eğitim ve tematik gezileriyle aralıksız çalışmaya devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyon programlarından biri olan SİMURG, eğitim ve öğretimin sadece dersliklerde yapılan bir edim olmadığını benimseyerek eğitim programları kapsamında tematik gezileriyle farklı bir anlayış sergiliyor.

Bu doğrultuda SİMURG Akşemsettin Bilgi Evi, sekizinci sınıf öğrencilerine binlerce kitap ve yayını bir araya getiren TÜYAP Kitap Fuarı'na gezi düzenledi.

Yapılan gezi sırasında öğrenciler, binlerce kitabı inceledi, yazarlarıyla bir araya gelerek sohbet etme şansı buldu.

ÇOK VERİMLİ GEZİ OLDU”

Eğitim ve öğretimin sadece dersliklerde olmadığını belirten gezide sorumlu olan SİMURG Rehber Öğretmeni Hülya Gök, “Öğrencilerimizi bu tarz fuar ve festivallere getirmek onlar için çok verimli oluyor. Hem yoğun sınav stresinden bir kaç saat uzaklaşıp hem de kendilerine faydalı olabilecek eylemler yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

TAKİP ETTİĞİM YAZARLARLA TANIŞMA FIRSATIM OLDU”

Düzenlenen geziye katılım sağlayan sekinci sınıf SİMURG öğrencisi Kadriye Demirci, “Çok keyifli saatler geçirdiğim bir gezi oldu. Hem arkadaşlarımla beraber gezdim hem de çok sevdiğim kitaplarını okuduğum yazarlarla tanışma fırsatım oldu.” dedi.

ARKADAŞLARIMLA GEÇİRDİĞİM GÜZEL GÜNLERDEN BİRİYDİ”

Geziyi düzenleyen öğretmenlerine teşekkür eden SİMURG öğrencisi Elif Yılmaz, “Bugün arkadaşlarımla geçirdiğim güzel günlerden biriydi. Takip ettiğim yazarların kitaplarını alarak onlarla sohbet ettim” sözlerini kaydetti.