Simurg Öğrencilerinden Göz Kamaştıran Sergi

Eyüp Belediyesi'nin ödüllü projesi Simurg 5 – 25 Yaygın Eğitim Programı 2015 – 2016 eğitim – öğretim sezonu kapanışı gerçekleştirildi. Kapanış için düzenlenen programda, öğrencilerin yaptıkları eserlerden oluşan sergi Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Abdüsselamoğlu tarafından açıldı.

Simurg 5 – 25 Yaygın Eğitim Programı'nın eğitim – öğretim sezonu kapanışı nedeniyle Eyüp Sultan Meydanı'nda bir program düzenledi. Düzenlenen programa Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Abdüsselamoğlu, Simurg programına katılan öğrenciler ve velileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda, Simurg 5 – 25 Yaygın Eğitim Programı'na devam eden öğrencilerin yapmış olduğu eserlerin bulunduğu serginin açılışı da Başkan Yardımcısı Abdüsselamoğlu tarafından gerçekleştirildi. Sergide, 9 Bilgi Evi ve 3 Gençlik Merkezi'ne devam eden yaklaşın 5 bin öğrencinin, 10 ay boyunca, farklı 12 branşta atölyede yapmış olduğu çalışmalar ve yıl içerisinde ürettikleri Simurg ders materyalleri bulunuyor. Birbirinden güzel, el emeği göz nuru eserin yeraldığı sergiye vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. Vatandaşlar, iki gün sürecek olan sergide, resim, takı, robot, çeşitli el işleri, fotoğraf gibi yüzlerce eseri görme imkanı buluyor.

Programda konuşma yapan Başkan Yardımcısı Abdüsselamoğlu, geçtiğimiz Eylül ayında Simurg Projesi'ne başlandığında bu çalışmaların oluşacağını ümit ettiklerini belirterek; “Gördüğüm kadarıyla bizim ümitlerimizi aşan çok güzel eserler burada sergilenmekte. Bende bu eserleri hep birlikte gezmek üzere açılışını yapıyorum.” dedi.

SİMURG ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ SINAVA DEĞİL HAYATA HAZIRLIYOR.

Simurg Programı'nda verilen eğitimler sayesinde öğrenciler kendi yeteneklerini keşfediyor. 5 – 9 yaş arasında Evde Eğitim Ev Okulları, 10 – 14 yaş arası Bilgi Evleri, 15 – 19 yaş arası Gençlik Merkezleri, 20 – 25 yaş arası Okuyan Genç Akademi, yine aynı yaş arası Çalışan Genç Akademi, eğitimlerde öne çıkan öğrenciler için Vadi Akademisi ve eğitmenlerin eğitimi için Kılavuz Akademi olmak üzere 7 ayrı dalda hizmet veren Simurg Yaygın Eğitim Programı, öğrencinin kişiliğine, özelliğine, yeteneğine, hedeflerine öncelik veriyor.