SİMURG, Eyüpsultan Belediyesi Başkanı Remzi Aydın, Yeşilpınar Bilgi Evi

Eğitimi sadece teorik bilgi olarak görmeyen SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, öğrencilerini uyguladığı öğretim metotlarıyla daha olgun daha bilinçli bireyler haline getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi Başkanı Remzi Aydın'ın vizyonu doğrultusunda kurulan SİMURG'da uygulanan insan odaklı eğitim sayesinde öğrenciler çevresindeki her canlıya daha duyarlı daha merhametli bireyler haline gelerek topluma faydalı gençler oluyor.

Bu vizyona örnek gösterilecek davranış SİMURG Yeşilpınar Bilgi Evi öğrencilerinden geldi.

Öğrenciler sokakta buldukları hasta ve bakımsız kediyi kurum olarak sahiplendiler.

Kurum çevresinde hasta şekilde bulunan sevimli dostumuz Eyüpsultan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü görevlileri tarafından gerekli tedavileri yapıldıktan sonra bilgi evi öğrencilerine tekrardan teslim edildi.

Eyüpsultan Belediyesi Başkanı Remzi Aydın'ın başlattığı "Seviyorsan Sahiplen" kampanyası kapsamında sahiplenilen kediye "Duman" adını veren öğrenciler, “Ahşap Şekillendirme Atölyesi”nde yaptıkları kedi yuvası ile sevimli dostlarına sahip çıktılar.

DERS ARALARINDA DUMAN'IN YANINA GİDİYORUZ”

SİMURG Yeşilpınar Bilgi Evi 8. Sınıf öğrencisi Şefika Nur Çetin, şöyle konuştu:

“Kedimizi sokakta bulduğumuzda çok üşümüş ve bakımsız haldeydi. Aklımıza hemen SİMURG'a getirmek geldi. Sağ olsun hocalarımız biz söylemeden kediyi içeri alıp beslediler ve veterineri çağırdılar. Şimdi ders aralarında ilk aklımıza gelen direkt Duman'ın yanına gitmek oluyor. Duman adeta bilgi evimizin bir parçası oldu.”