Simurg'la veliler, Eyüpsultan'ı yeniden keşfediyor

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyon projelerinden biri olan Simurg 5-25 yaş yaygın eğitim programı 2017-2018 faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Yaygın eğitimde insanı bütüncül bir felsefeyle merkeze alan ve 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda jüri özel ödülü alan Simurg, çocuklara ve gençlere hizmet vermenin yanında velilerin de yüzünü güldürüyor.

''Simurglu Genç Kaşifler Keşfediyor'' projesi, velilerin bir yandan gezerken bir yandan da Eyüpsultan'ı başka bir gözle keşfetmesine olanak sağlıyor.

''EYÜPSULTAN'I ÇOCUKLARIN YANINDA VELİLERE DE TANITMAK İSTEDİK''

Sadece çocukları değil, velileri de gezdirerek bilgilendirdiklerini ifade eden Eyüpsultan uzmanı Serdar Dumansız şöyle konuştu;

''Çocuklarımızı gezdirmenin yanında velilerimizi ve öğretmenlerimizi de bu projeye davet etmek istedik. Normal şartlarda rotamızda 47 yer var. Ama annelerimizin vaktini çok fazla almamak için bugün gidilecek 25 önemli nokta belirledik.

Bizler bu projeyi halka açmak, daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. Umarız ki bu projemiz diğer belediyelere de örnek olur"

''ÇOCUĞUMUN ÖZGÜVENİ, SİMURG SAYESİNDE YERİNE GELDİ''

Eyüpsultan'ın tarihi şahsiyetleri ve mekanları hakkında bilgi alan bir velimiz çocuğunun Simurg projesi sayesinde sosyalleştiğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

''Biz Simurg'la geçtiğimiz sene tanıştık. Çocuğum Simurg'a katılmadan önce içine kapanıktı. Simurg sayesinde kendi yeteneklerini keşfetti ve sosyalleşti. Özgüveni yerine geldi''