Silahtarağa Simurg Bilgi Evi, Silahtarağa Mahallesi, yaşlı ziyareti

Simurg Silahtarağa Bilgi Evi öğrencileri, iyi bir gelecek kurabilmek için geçmişten gelen tecrübelerin ne denli önemli olduğunu çok iyi biliyor.

Bu sebeple Silahtarağa Simurg Bilgi Evi çocukları her fırsatta Silahtarağa Mahallesinde ikamet eden 80 yaş üstü çınarlarımızla bir araya geliyor.

Bilgi evi öğrencileri proje kapsamında onların tecrübelerinden faydalanmak, nesiller arasında gönül köprüsü kurmak, çınarlarımızın unutulmadıklarını hissettirmek ve yaşam sevinçlerini arttırmak için her ay 1 ziyaret gerçekleştiriyor.

Her ay farklı bir yeri ziyaret eden öğrencilerin Mart ayı için düzenlemiş olduğu ziyareti Niyazi Öztürk dedenin evinde gerçekleşti.

1934 doğumlu olan Niyazi Öztürk dedemiz ile gerçekleştirilen ziyarette, İstanbul'un ve Eyüp Sultan ilçemizin geçmişten günümüze kadar olan değişimi hakkında öğrencilerimiz birinci ağızdan bilgi sahibi oldular.

Tecrübeleri ile gençleri aydınlatan dedemiz, eğitim hayatında yaşanılan zorluklardan bahsederek öğrencilerimize günümüz eğitim imkanlarının çok daha iyi olduğunu ve bu fırsatları değerlendirmeleri gerektiğini özellikle vurguladı.

ÇOCUKLAR NİYAZİ DEDENİN YANINDAN MUTLU AYRILDI

Hayatın koşuşturmasından ve okul döneminin yoğunluğundan apayrı bir ortamda hayata dair gerçek hikayelere şahit olan Simurglu öğrenciler, Niyazi dedenin yanından oldukça mutlu ayrıldı.

Simurglu öğrenciler onlara eğitimin yanı sıra gerek kültürel etkinlikler, gerek gezi ve eğlence programları olsun, her türlü imkanı sağlayan ve onları destekleyen Başkan Remzi Aydın'a sevgilerini ve iyi dileklerini iletti.