Soğuk ve Yağışlı Havaya Dikkat!..

Meteoroloji, bütün yurtta hafta başından itibaren çok soğuk ve kar yağışlı bir havanın etkisini göstereceğini duyurdu. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, kar yağışı ile ilgili olarak tüm tedbirlerin alındığını belirterek, vatandaşları olumsuz hava şartlarına karşı uyardı.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada soğuk ve yağışlı havanın Sibirya kökenli olduğu belirtilerek "Yurdumuzun; yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen Sibirya kökenli çok soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yarın; Güney ve Kıyı Ege ile Van ve Hakkari dışında kalan ülke genelinde yağış bekleniyor. Yağışların; iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde yağmur, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyı kesiminde de kar şeklinde olması tahmin ediliyor" ifadeleri kullanıldı.

"HAVA SICAKLIKLARI 6-10 DERECE AZALACAK"

Meteoroloji, yağışlı sistemin cuma günü yurdu terk edeceğini kaydederek "Yağışlı sistemin; cuma günü doğu bölgelerimizde etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği bekleniyor. Hava sıcaklıklarının; Salı gününden itibaren ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın akşam saatlerinden itibaren hızını artırarak, Salı ve Çarşamba günleri Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bu hafta beklenilen kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları ile hissedilir derecede azalacak hava sıcaklığına karşı ilgilileri ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" açıklamasında bulundu.

REMZİ AYDIN: “GEREKEN TEDBİRLERİ ALDIK”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, Eyüplülerin kış şartlarında sıkıntı yaşamamaları için belediyece gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, “Vatandaşlarımızın soğuk ve yağışlı hava nedeni ile buzlanma, don olayı, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli olunmasını istiyoruz. En küçük sıkıntıda bile belediyemizin Beyaz Masa birimini arayarak problemlerini bildirebilirler” şeklinde konuştu.