Sokakta yaşayan dostlarımıza sahip çıkıyorlar

Eyüpsultan'da “Karıncaların yuvasını dağıtmayan, Kedilerin kuyruğunu çekmeyen, Salyangozların üzerine basmayan” bir nesil yetişiyor.

Eyüpsultan Belediyesi, düzenlediği etkinliklerle ilçedeki çocuklara hayvan ve doğa sevgisini aşılıyor. Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın ödüllü projelerinden olan Simurglu 5 – 25 Yaş Yaygın Eğitim Programı bu kapsamda bir çok çalışma yapıyor.

Son olarak da çocukların merhamet ve sorumluluk duygusunu açığa çıkarmak, öğrencilere üretmenin ve yardımlaşmanın keyfini yaşatmak amacıyla bir kermes düzenlendi.

Düğmeciler Bilgi Evi öğrencileri tarafından Göktürk'te düzenlenen kermeste öğrenciler ve öğretmenler hazırlamış olduğu hediyelik eşyaların satışını gerçekleştirdiler. Kermes için kurulan çadırda gerçekleşen satışlardan elde edilen gelir sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın yararına kullanacak.

Satış çadırının yanında ise bugüne kadar hayvanlar ile ilgili yapılan faaliyetlerin resim sergisi yer aldı.

Hayvanlarla, doğayla ilgili şarkıların söylendiği, hayvan sevgisi ile ilgili konuşmaların yapıldığı programda çocuklar, üzerinde temennileri yazılı kağıtları yapıştırdıkları balonları gökyüzüne saldılar.