Soma Şehitleri'nin Çocukları Eyüp'te

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Soma‘da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden maden işçilerinin çocuklarını Eyüp’te ağırladı.

Başkan Remzi Aydın’ın özel olarak misafir ettiği Somalı çocuklar ve ailelerinin Eyüp ziyareti Ensari Konağı’nda yenilen öğle yemeği ile başladı. Yemeğin ardından Eyüp sultan türbesini ziyaret eden ve dua eden Soma şehitlerinin çocukları buradan Vialand’a geçerek gönüllerince eğlendiler. Akşam saatlerinde ise çocuklar şampiyon Eyüpspor ile bir gösteri maçı gerçekleştirdiler.

Bu arada şehit çocukları ile birlikten Soma’dan gelen yetkililer Başkan Remzi Aydın’a bir teşekkür plaketi takdim ederken Başkan Aydın’da çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, geçtiğimiz yıl yaşanan kazanın asla unutulmayacağını belirterek “301 madencimizin yakınlarının acısını paylaşıyoruz. Yaşananlar sonrasında devletimiz ve hükümetimiz tüm olanaklarını şehitlerimizin aileleri için seferber etti. Biz de belediye olarak her konuda maden şehitlerimizin yakınlarının yanındayız. Bugün de farklı bir gün yaşatalım istedik. Şehit yakınlarını Eyüp’ümüzde misafir ettik” dedi.