Son İftar Göktürk'teydi

Ramazan ayı boyunca her akşam “Huzur Başkenti Eyüp”ün huzur dolu bir mahallesine Eyüp Belediyesi tarafından iftar sofrası kuruldu. Son iftar ise Göktürk’te yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Tüm Ramazan ayı boyunca Eyüp merkezde bulunan Ebussuud Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen programın yanı sıra her gün bir mahallede de iftar sofrası kuran Eyüp Belediyesi son olarak Göktürk Mahallesi’ni aynı sofrada buluşturdu.

Küçük büyük tüm mahalle sakinlerinin iftar sofrasında bir araya geldiği Göktürk’te Huzur Başkenti’nin huzur dolu her mahallesinde olduğu gibi iftar öncesi Kur’an tilaveti yapıldı. Ezan’ın okunmasıyla birlikte oruçlar hep birlikte açıldı. Ardından ise eller semaya açılarak dualar yapıldı.

İftar yemeğine katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı konuşmada ilk olarak mahalle sakinlerine, davete icabet ederek iftar sofrasına geldikleri için teşekkür etti. Ardından ise Ramazan ayının Eyüp’te birlik, beraberlik içerisinde ve bereket dolu geçtiğini belirten Başkan Aydın “Ramazan ayının son günlerine geldik. Allah bizleri daha nice Ramazanlara eriştirsin. Ömrümüzü Ramazan, ahiretimizi bayram eylesin. Şimdiden hepinizin bayramını kutlarım” dedi.

İftar sonrası Başkan Aydın, Cumhuriyet Caddesi’nde oturan bir vatandaşın davetine üzerine evine konuk oldu. Başkan Aydın ziyaret sonrası Göktürk’te dolaşarak esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Teravih Namazı’nı da Göktürk’te kılan Aydın, vatandaşlarla cami avlusunda da sohbet etti.